חדשות / שברולט קורבט – 60 שנות של עיצוב אייקוני

שברולט קורבט – 60 שנות של עיצוב אייקוני

(4.12.2012)

השברולט קורבט האגדית, שזכתה לפרסום בשל המראה מעורר הקנאה והביצועים החזקים שלה, תחגוג בשנה הקרובה ציון דרך ייחודי - יובל ה-60 שלה.

הקורבט היא המחשה של מכונית ספורט אמיתית – "קולית" ומלהיבה, תכונות שהובלטו על-ידי התדמית שלה בתרבות הפופ. יחד עם זאת, סגנון מובהק אינו הדבר היחיד שהקורבט מציעה – היא מציעה נסיעה יומיומית בטוחה וחשוב יותר, נוחה.

הקהילה של הקורבט נרכשה כבר לפני שנים רבות בעקבות ההצלחה שלה בתרבות האמריקאית והשכלולים הטכנולוגיים שלה. מגוון רחב של מאפיינים חדשניים תרם להתפתחות המוניטין שלה במשך השנים: דוגמאות מהעשור האחרון כוללות צמיגים בעלי ניידות מוגברת (הידועים גם בשם צמיגי Runflat), התצוגה העילית, המקרינה נתונים חשובים על השמשה הקדמית בקו הראייה של הנהג, וכן גם בקרת נוחות נסיעה מגנטית מסתגלת, המאפשרת שיכוך מהמורות בזמן אמיתי.

יחד עם ההתקדמות הטכנולוגית המתמדת, גם הביקוש להופעתה של הקורבט לצד שחקני ושחקניות קולנוע מפורסמים לא הצטמצם עם השנים. מגמה זו מסייעת להמחיש את סיפור האהבה בן 60 השנה של אמריקה עם מכונית אייקונית זו.

הקורבט ממלאת תפקיד ראשי על המסך הקטן

חשיבותה של הקורבט בנוף התרבותי האמריקאי ברורה באותה מידה על הכביש כמו באמנות ובבידור החל מסרטי הרפתקאות מלאי פעולה ועד לסדרות דרמה בטלוויזיה, מילאה הקורבט של שברולט 1,434 תפקידים ראשיים או משניים בסדרות טלוויזיה ובסרטים הוליוודיים, וביססה את מעמדה בתרבות הפופ האמריקאית.

בסיס הנתונים המקוון של מכוניות בסרטים, Internet Movie Cars Database, מזהה את הסרטים הבולטים שבהם כיכבה הקורבט. להלן חלק קטן מהם:

  • שעת השיא (1998) – ג'יימס קרטר, הבלש המתוחכם בעל קצב הדיבור המהיר, נוהג בשברולט קורבט 1971. המכונית מייצגת באופן מושלם את סגנון החיים בעל הקצב המהיר, המרגש וההרפתקני שלו.
  • מכוניות 2 (2011)- נהג ה-NASCAR האגדי של שברולט, ג'ף גורדון, מעניק את קולו לדמות של הקורבט C6.R המכונה ג'ף גורבט בסרט האנימציה של דיסני-פיקסאר.
  • Corvette Summer (1978) – גיבור הסרט יוצא להרפתקה לחיפוש הקורבט סטינגריי 1973 שלו שנגנבה, שהיא מושא התשוקה האולטימטיבי בסרט נוער קיצי קלאסי זה.
  • Route 66 (1960-1964) – המכונית האייקונית ששומרת אמונים לגיבורי הסדרה במהלך מסעותיהם היא שברולט קורבט עם גג פתוח משנת 1960. בעונה הראשונה נעשה שימוש בשברולט קורבט עם גג פתוח משנת 1959, אולם בעונה השנייה היא שודרגה כדי לקדם את המוצר החדש ביותר. השימוש הזה בתוכן שיווקי הכפיל את המכירות של הקורבט כבר בעונה הראשונה!
  • רובוטריקים: נקמת הנופלים (2009) – מכונית הקונספט הסקסית קורבט סטינגריי 2009 הכסופה הופיעה בסרט בשם סיידסוויפ, שהיא הסגנית הרובוטריקית של אופטימוס פריים, והעניקה לקורבט הילה מסתורית ורבת עצמה, כמעט "שלא מהעולם הזה".
  • גלי (עונה שנייה, פרק 2) – השברולט קורבט גרנד ספורט 2011 הפכה להיות כלי רב עצמה עבור וויל שוסטר ויריבו העיקרי קרל האוול, כשהם מתחרים על תשומת ליבה של היועצת החינוכית החמודה אמה פילסברי. האם הקורבט היא כלי חשוב יותר מאשר כלים מוזיקליים כדי למשוך את תשומת ליבה של האישה שאתה אוהב?

"הקורבט היא מכונית נערצת בכל רחבי העולם, ויש מעט מכוניות ברמה עולמית שמסוגלות להשתוות לסטטוס האייקוני שלה ולהצלחות שלה", אומר מנהל יחסי הציבור של שברולט אירופה, ויג'יי אייר. "הסיפורים על המסך הקטן או הגדול נמשכים גם מחוץ לאולמות הקולנוע, ויוצרים קשר רגשי ייחודי עם קהל הצופים".

הקורבט קבריולה 427 החדשה Collector's Edition יוצרה במיוחד לציון יובל ה-60 של מכונית ספורט אגדית זו. היא הקורבט קבריולה המהירה ביותר שיוצרה אי פעם, וכוללת מאפייני היי-טק שהפכו לחלק בלתי נפרד מהמותג.

"במשך קרוב ל-60 שנה הציעה הקורבט מאפייני וטכנולוגיות היי-טק, וביצועים יוצאים מן הכלל, אומר המהנדס הראשי טאג' יוכטר, האדם האחראי לפיקוח על התכנון של הקורבט קבריולה 427 Collector's Edition.

עם 60 שנה מאחוריה, ממשיכה הקורבט לגלם הן קדמה טכנולוגית והן פרסום בתעשיית הסרטים. כמו יין טוב, הקורבט רק משתבחת עם הגיל! והסיפור רחוק מלהיות גמור: בתערוכת המכוניות הבינלאומית של צפון אמריקה שתתקיים בדטרויט בשנה הבאה תיחשף באופן רשמי השברולט קורבט C7 שמעוררת ציפיות רבות.

מקור:
סרטים המופיעים ב-imcdb.org – מבין 29,478 הסרטים המופיעים באתר, מופיעה הקורבט ב-1,434 מהם בתפקיד ראשי או תפקיד רקע.

לוגו חברת פיתוח איידב