חדשות / שברולט הבטיחה את הזכייה באליפות העולם ליצרנים זו השנה השלישית ברציפות

שברולט הבטיחה את הזכייה באליפות העולם ליצרנים זו השנה השלישית ברציפות

(24.10.2012)

ביצועי הקרוז בסוזוקה מבטיחים וודאות מתמטית

שברולט הבטיחה את זכייתה השלישית ברציפות באליפות העולם ליצרנים בתחרויות WTCC במרוץ בסוזוקה, לאחר שדגמי קרוז סיימו בארבעת המקומות הראשונים במקצי הדירוג לקראת המרוץ שנערך ביפן. בהמשך חגגה הקבוצה את הזכייה באליפות בצורה הטובה ביותר, בעקבות זכייה בשלושת המקומות הראשונים במרוץ הראשון, וכל הנהגים של שברולט צברו נקודות גם במרוץ השני.

הנקודות שהוענקו לחמשת המדורגים הראשונים הבטיחו שאף יצרנית אחרת לא תוכל לעקוף את שברולט בראשות הדירוג, ללא תלות בתוצאות שלושת המרוצים האחרונים של העונה; אולם שברולט הייתה נחושה להרחיב את הפער בכל מקרה.

במרוץ הראשון זינק אלן מניו מהמקום הראשון וזכה בניצחונו הרביעי השנה לאחר מרוץ חף משגיאות מדגל לדגל. איוון מולר ורוב האף סיימו במקומות השני והשלישי

מכוניות הקרוז מקבוצת RML זינקו למרוץ השני מהשורות הרביעית והחמישית, אך עדיין הצליחו לשפר את מיקומן במסלול שהעקיפה בו נחשבת באופן מסורתי למאתגרת. האף, מניו ומולר סיימו את המרוץ במקומות הרביעי, החמישי והשישי.

את שלושת המקומות על דוכן המנצחים במרוץ הראשון השלים אלכס מקדאוול, שסיים במקום החמישי הכללי אך זכה במקום הראשון מבין הנהגים העצמאיים כשהוא נוהג בקרוז של קבוצת במבו אנג'ינירינג.

הזכייה השלישית בתואר הנחשק של אלופת העולם הוא הישג מרשים, שמאפשר ליצרנית האמריקאית להשאיר חותם בל יימחה על ההיסטוריה של ה-WTCC, סדרת מרוצי מכוניות התיור החשובה ביותר בעולם.

לאחר שאליפות היצרנים הוכרעה, מתמקדת תשומת הלב במאבק המרגש על אליפות העולם לנהגים, שהפכה להיות עניין פנימי מכיוון שרק נהגי שברולט מסוגלים לזכות בתואר.

בשני הסיבובים האחרונים של עונת 2012 של ה-WTCC צפוי מאבק צמוד להפליא בין שלושת הנהגים של שברולט.

לוגו חברת פיתוח איידב