חדשות / 2013 / דניקה פטריק

החלפת הילוכים – וציפיות

(11/03/2013)

אם אינך מכיר עדיין את דניקה פטריק, הגיע הזמן להתחיל לגלות בה עניין. היא הופכת במהירות לנהגת המרוצים המצליחה ביותר שהספורט המוטורי ידע אי פעם.

כוכבת נאסקאר

דניקה, שנולדה במדינת וויסקונסין, מייצגת את שברולט בסדרת ספרינט קאפ היוקרתית, המנוהלת על ידי נאסקאר (NASCAR), הארגון האמריקאי למרוצי מכוניות סדרתיות. במרץ 2013, בעונה המלאה הראשונה שלה בספרינט קאפ, עשתה הנהגת בת ה-31 היסטוריה כשהייתה לנהגת הראשונה בסדרה שמזנקת למרוץ מהמקום הראשון ("פול פוזישן"). והדבר לא היה בתחרות רגילה, אלא במרוץ דייטונה 500 היוקרתי, שידוע גם בשם "הסופרבול של מרוצי המכוניות".

אשפית באימפלה

כדי להשיג את המקום הראשון בזינוק, ביצעה דניקה את הקפת הדירוג המהירה ביותר, במהירות ממוצעת ועתירת כוח G של 316 קמ"ש. במרוץ עצמו, ולאורך כמעט כל 200 ההקפות של המסלול שאורכו מעט מעל ל-4 ק"מ, שמרה השברולט האימפלה הירוקה שלה, המתחרה בחסות חברת GoDaddy.com, על סיכוי לנצח. חריכת אספלט בסגנון נאסקאר דורשת עצבים של פלדה, ריכוז מושלם ורפלקסים מהירים להפליא. כשהיא מלווה בעידודם הקולני של 200,000 האוהדים שהגיעו למסלול, התחילה דניקה את ההקפה האחרונה כשהיא מדורגת במקום השלישי.

שברולט מנצחת

רק כאן החל חוסר הניסיון של דניקה לבוא לידי ביטוי, כשהיסוס רגעי מצידה אפשר לחבורה של נהגים מנוסים יותר לחלוף על פניה בצד הפנימי של המסלול. כוכב אחר של שברולט, ג'ימי ג'ונסטון, זכה לראות את דגל השחמט, והביא את מספר הזכיות של שבי בדייטונה 500 ל-22, תשעה ניצחונות יותר מכל יצרנית אחרת. דניקה סיימה במקום השמיני, התוצאה הטובה ביותר שהושגה אי פעם על ידי נהגת במסלול האגדי של פלורידה , דייטונה אינטרנשיונל ספידווי.

קהל – נהג

ההצלחה של דניקה תורמות רבות גם למרוצי המכוניות הסדרתיות באופן כללי. כמות הצופים בטלוויזיה בדייטונה 500 ב-2013 הייתה כמעט כפולה מזו של השנה הקודמת באזורים מסוימים של ארה"ב, ובממוצע ארצי עלה שיעור הצפייה ב-24%. באופן מפתיע, לא מדובר רק בכמות גדולה יותר של גברים שצפו במרוץ. נתוני הצפייה של נשים בגילאי 18-34 עלו ב-16% - נתון מאוד משמעותי בהתחשב בעובדה שקבוצת אוכלוסיה זו כמעט ואינה צופה במרוצי נאסקאר.

מתחרה בצמרת

אבל קיים שיא אחר שדניקה אוהבת יותר. בדייטונה, הצטרפה נהגת המרוצים למועדון יוקרתי המונה 13 נהגים בלבד, שהובילו הן את הדייטונה 500 והן את האינדיאנפוליס 500, שבו היא התחרתה בהצלחה בשנת 2005. "מבין כל הנתונים הסטטיסטיים, הרגשתי שזה היה ההישג הגדול ביותר שלי בסוף השבוע", היא אומרת בצניעות אופיינית. "כן, אני גאה להיות האישה הראשונה שמגיעה להישגים כאלה. אבל להיכנס לסטטיסטיקה היסטורית, לה שותפה קבוצה קטנה של נהגים אחרים, ולא רק בהקשר של גברים ונשים, זו אחת השאיפות שלי".

בענף ספורט שנשלט תמיד על-ידי גברים, דניקה פטריק מאתגרת את הציפיות בכל פעם שהיא מכסה את שערה הגולש בקסדת המרוצים שלה. היא נזהרת, ובצדק, מהתלהבות יתר, אך אין ספק שמדובר באישה מהירה שתיכנס לספרי ההיסטוריה.

לוגו חברת פיתוח איידב